“Koerte toitmise ABC”

kuupäev: 26.11.2017

kellaaeg: 11:00 – 15:00

Lektor: Tiia Ariko, kennel Esaber

Asukoht: EKL büroo, Tuisu 2A, Tallinn

Hind: 10.- € ESTÜ liikmetele / 20.- € mitteliikmetele

Registreerimiseks palume saata e-mail: info@samojeed.ee

Pärast kinnituse saamist teha ülekanne: MTÜ Eesti Samojeedide Tõuühing

SEB a/a EE591010220060700013 (selgitus: toitmise loeng ja osaleja nimi)


Registreerimine kuni 20.11.2017. Kohtade arv on piiratud!

Lektori tutvustus:

Tiia Ariko töötab Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudis, olles spetsialiseerunud loomade ainevahetuse uurimisele ning andes ka koerakasvatuse loenguid. Lisaks on ta Eesti Maaülikooli loomakliinikus koerte käitumisnõustaja, EKL  liige, EKL-KKK atesteeritud kuulekuskoolituse koolitaja, koerakasvataja ja hobisportlane.

Loengus räägitakse koerte toitmisest päris algusest ja võimalikult lihtsalt ning ei süveneta toortoitmise spetsiifikasse, kuid sellest mööda ka ei vaadata. Kuivtoidust ei otsita „mürke“, pigem tehakse selgeks, kuidas „lugeda“ kuivtoidu koti silti.

Samuti selgitatakse, mida tähendavad toidukotil erinevad lühendid ning mis ja miks on kirjas koostisosade nimekirja esimeses otsas ning mis ja miks viimases otsas. Samuti räägitakse, mille järgi ja kuidas valida koerale sobivat toitu, mis on valgud, rasvad, süsivesikud ning miks ja kui palju koeral neid vaja on. Räägitakse ka sportkoerte ja kelgukoerte toitmisest.

Lektori juhendamisel tehakse kohepeal ka mõned lihtsad arvutused –  arvutame välja igaühe koerale sobiva ööpäevase energiavajaduse. Selleks palume kindlasti kaasa võtta taskuarvuti ja oma koera kuivtoidu pakend! Sama valemi järgi saab välja arvutada ka sobiva ratsiooni toorega toites.

Loeng kestab koos pausidega kokku ca 4 tundi.

Kohtumiseni!